linia
legenda-4-1

Obejrzyj nagranie w PJM, następnie podążaj za poleceniami.

a

Wskaż obrazek, który pasuje do treści miganych w nagraniu.

b

Wskaż zdania prawdziwe i fałszywe, jednocześnie popraw zdania zawierające błąd.

linia
2z

Dopasuj znak migowy do obrazka.

linia
3

Wskaż znak migowy, który nie pasuje do reszty.

linia
4

Przetłumacz.

az

… na PJM.

 Konferencja pt.: Kultura Głuchych odbywa się cyklicznie co rok, ale w innym państwach. Za trzy miesiące odbędzie się w Austrii i trwać będzie dwa dni: w sobotę i niedzielę od godziny 9:00 do 16:00. W sobotę po konferencji wszyscy udadzą się do restauracji „Dinersign” na kolację. Koszt konferencji i kolacji to 50 euro. Dzisiaj razem z trzema kolegami z Polskiego Związku Głuchych zgłosimy się na konferencję.

bz

  … na język polski.

 

Co 8 godzin myję zęby. Codziennie od poniedziałku do piątku pracuje w godzinach 8:00 – 16:00. Co 2. tydzień w sobotę i niedzielę uczęszczam na kurs komputerowy. Co tydzień w środę razem z mężem chodzimy do indyjskiej restauracji. Co roku w ferie zimowe wyjeżdżamy całą rodziną do Zakopanego, gdzie spacerujemy, jeździmy na łyżwach, lepimy bałwany i rzucamy się śniegiem. W następne wakacje całą rodziną wyjedziemy do Szkocji, bo nigdy tam nie byliśmy.

linia

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kurs Polskiego Języka Migowego Poziom Podstawowy A2 jest chroniony prawami autorskimi. Wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzanie nim na wszystkich polach eksploatacji przysługuje Polskiemu Związkowi Głuchych.  W/w materiały nie mogą być: kopiowane, modyfikowane, dystrybuowane, publikowane, wyświetlane, utrwalane ani wykorzystywane w żadnej formie i przy użyciu żadnych środków elektronicznych, mechanicznych, fotograficznych, rejestrujących, bez uprzedniego pisemnego zezwolenia Polskiego Związku Głuchych.

linia

Napisz do nas!