legenda-4-1

Obejrzyj nagranie, następnie lektor przedstawi polecenie.

linia
2

Liczebniki dla komunikacji miejskiej i pokoi w PJM.

linia
3

Koleżanki rozmawiają na temat dojazdu na kurs PJM, który zaczyna się o 17:00. Ułóż dialog :

A: kończysz pracę o godzinie 16:15. Kupujesz 2 bilety normalne. Jedziesz 12 przystanków tramwajem nr 24, wysiadasz na ul. Deotymy, potem pieszo dochodzisz do miejsca. Po kursie wracasz do domu, jedziesz 8 przystanków autobusem nr 167 i wysiadasz na ul. Smoczej.

B: kończysz studia o godzinie 15:00. Jedziesz metrem 3 przystanki i wysiadasz na Wilanowskiej, idziesz odebrać dzieci z przedszkola, potem kupujesz 3 bilety: 1 normalny i 2 ulgowe, razem jedziecie 2 przystanki tramwajem nr 5, przesiadacie się w autobus nr 120 i jedziecie 4 przystanki. Wysiadacie na ul. Spornej. Dzieci zostawiasz w domu pod opieką babci, a sama jedziesz taksówką na kurs.

linia
4

Obejrzyj nagrania, następnie lektor przedstawi polecenie.

linia
5

Dworzec PKP. Rodzina Głuchych składająca się z rodziców i 3 dzieci zamierza wyjechać na wakacje. Ułóż dialog między kupującym a kasjerem, w którym uwzględnisz:

pytanie o znajomość PJM – kasjer uczęszczał na kurs PJM
pytanie o cel podróży – wyjazd pociągiem do Sopotu
rodzaj biletów – 2 normalne i 3 ulgowe
pytanie o cenę – 350 zł

linia
6

Obejrzyj nagrania, następnie lektor przedstawi polecenie.

linia
7

Dwójka znajomych planuje wakacje. Dochodzi między nimi do nieporozumienia, ponieważ:

A: proponuje wyjazd na wyspę Ibizę, gdzie w cenie 999 zł jest zapewniony nocleg w Hotelu Hilton, all inclusive, bilety lotnicze w obie strony. Lubisz pływać w morzu i opalać się.

B: proponuje wyjazd do Czech do Pragi, gdzie w cenie 958 zł jest zapewniony nocleg w Hotelu Holiday Inn, all inclusive, bilety na pociąg w obie strony. Lubisz zwiedzać stare miasto.

linia
8z

PJM w użyciu. Ważne zwroty.

linia
9

Środki transportu.

linia

Powtórzenie

Napisz do nas!